Stowarzyszenie PSI

Polskie Stowarzyszenie Iaido powstało w kwietniu 1999 roku z inicjatywy Krzysztofa Górnickiego (6 Dan Iaido Renshi ZNKR), obecnie Prezesa Stowarzyszenia. Aktualnie w poczet członków PSI wchodzą osoby indywidualne z całej Polski, nie posiadające jeszcze klubu w swoim mieście oraz członkowie klubów już istniejących.

Polskie Stowarzyszenie Iaido posiada bliskie kontakty z Niemieckim Związkiem Iaido gdzie Krzysztof Górnicki pobierał nauki na organizowanych tam stażach szkoleniowych z Sensei Hakuo Sagawa (8 Dan kendo, 9 Dan iaido) oraz Sylvią Ordynsky (7 dan iaido). Na jego osobiste zaproszenie po raz pierwszy w Opolu prowadziła staż szkoleniowy Sylvia Ordynsky (7 Dan Iaido) oraz Wim van Mourik (obecnie 6 Dan Iaido). Staże z Wim-em odbywają się cyklicznie co roku.

PSI jest członkiem Polskiego Związku Kendo, dzięki czemu wszystkie egzaminy są uznawane na całym świecie. Dzięki temu również adepci iaido mogą zdawać egzaminy na stopnie w Polsce. W sierpniu 2004 roku na zaproszenie Krzysztofa Górnickiego (po wielu latach pracy i zabiegów) przyjechał do Polski i prowadził Letnią Szkołę Iaido Sensei Hakuo Sagawa (9 dan iaido, jeden z największych żyjących mistrzów miecza) (88 lat).

W latach 2005-2013 przyjeżdżał do Polski Sensei Inoue Miyoji 8 dan iaido, który został wybrany przez Sensei Hakuo Sagawa na naszego nauczyciela.